Čakrų subalansavimas, eteriniai aliejai ir joga

0 09/02/2022 - Sąmoningumas, SVEIKA GYVENSENA

Joga ir eteriniai aliejai gali padėti nusiraminti ir pasijusti pakiliau. Tačiau kas lemia tokį poveikį? Fizinis krūvis, pozų kaita ir kvėpavimo technikos – visa tai atlieka svarbų vaidmenį jogoje. Na, o eteriniai aliejai veikia per kvapus. Tačiau ką reiškia tos paslaptingos čakros, kurios minimos, kai kalbama apie jogą ir eterinius aliejus? Kas jos yra ir kokį vaidmenį atlieka?

Kas yra čakra?

Žodis „čakra“ dažnai apibūdinamas kaip besisukantis energijos telkinys. Išvertus pažodžiui, žodis „čakra“ reiškia „besisukantis diskas“ arba „ratas“ ir yra vienas iš daugelio senosios sanskrito kalbos žodžių, kurie vis dar naudojami jogos praktikoje.

Remiantis tradicija, joga naudinga ne tik mūsų fiziniam kūnui, bet ir „energijos kūnui“, aplink kurį gyvybės jėga – sanskrito kalba vadinama „prana“ – teka kanalais, vadinamais „nadis“. Čakros yra ten, kur susikerta kanalai, ir dažniausiai girdime, kad jų yra septynios. Kiekviena iš jų atitinka fizinę kūno sritį, besitęsiančią palei liniją nuo bazinės čakros stuburo apačioje iki karūnos čakros galvos viršuje. Visos jos turi savo funkciją, tačiau bendras jogos tikslas yra išlaikyti čakras atviras ir suderintas, kad jūsų gyvybinė jėga tekėtų laisvai, suteikdama fizinės ir emocinės gerovės jausmą.

Moteris, užsiimanti joga

Kaip čakros įtraukiamos jogos metu?

Praktikuojant jogos mokytojas gali pakviesti jus įsivaizduoti praną kaip aukso siūlą, traukiantį jus aukštyn, kad padėtų išlaikyti pusiausvyrą ir susikaupti. Arba galite pasitelkti čakras, norėdami išlaikyti pozą – tuomet galite aktyvuoti arba „užfiksuoti“ su čakra susijusią kūno sritį.

Ar galima naudoti eterinius aliejus čakroms?

Jogos praktikos tobulinimas naudojant eterinius aliejus reiškia, kad jie taip pat gali atlikti vaidmenį, sako Ed Dailey, ilgametis „Young Living“ jogos praktikas ir švietėjas apie aliejus. Tad čakros, eteriniai aliejai ir joga gali veikti drauge harmonijoje.

Dvi moterys, užsiimančios joga lauke

Kaip subalansuoti čakras su eteriniais aliejais?

Bazinė čakra (sanskrito kalba – Muladhara), esanti stuburo apačioje, yra orientuota į jogos pozas, tokias kaip „karys“ ar „medis“, kurios reikalauja pusiausvyros. Ši čakra siejama su stabilumo jausmu, o pastarąjį skatina ir „Young Living“ eterinių aliejų mišinio „Believe“ aromatas. „Šio mišinio sudėtyje yra frankincenso aliejaus, kuris padeda sukurti subalansuotą harmonijos jausmą. Tiesiog patepkite pulso taškus jogos metu“, – siūlo Ed Dailey.

Judant aukštyn nuo bazinės čakros yra dubens arba sakralinė čakra (Svadhishthana), susijusi su kūrybiškumu ir santykiais, o saulės rezginio čakra (Manipura), kuri taip pat vadinama ugnies centru, yra tarp bambos ir šonkaulių lanko, susijusi su pasitikėjimu savimi ir valia.

Širdies čakra (Anahata) susijusi su meile ir atjauta. Tad „Rose“ rožių eterinio aliejaus natos, randamos „Young Living“ raminančiame eterinių aliejų mišinyje „White Angelica“ bei pozityvią nuotaiką skatinančiame mišinyje „Joy“ įkvėps jus atverti savo širdies čakrą ir pajusti besąlyginę meilę ir pasitikėjimo savimi jausmą bei ramybę“, – sako Ed Dailey.

Gerklės čakra (Vishuddhi), esanti gerklės apačioje, susijusi su bendravimu, o trečiosios akies čakra (Ajna) yra tarp antakių ir yra laikoma jūsų intuicijos centru, iš kur atkeliauja vidinis balsas. Na, ir galiausiai, tikima, kad karūnos čakra (Sahasrara) sujungia jus su begalybe bei suteikia pozityvumo ir ramybės.

Nors kūno energijos idėja ir čakrų atvėrimas gali skambėti sudėtingai, tačiau kadangi joga yra glaudžiai susijusi su čakromis, o daugeliui pažįstamos pozos sukurtos taip, kad drauge harmoningai veiktų su čakromis, užsiimdami joga gausite visokeriopos naudos.

Moters, užsiimančios joga besileidžiant saulei, siluetas

Ar mėgstate suderinti jogą, čakras ir eterinius aliejus? Pakomentuokite arba parašykite mums el. paštu: mseublog@youngliving.com.

Rašytoja ir redaktorė, turinti ilgametę patirtį rašant apie slidinėjimo keliones, maistą ir sveikatą, užėmusi „Telegraph“ slidinėjimo turinio vadovo pavaduotojo pareigas, Cat Weakley taip pat yra entuziastinga dviratininkė ir slidininkė, 20 metų užsiimanti joga. „Iš pradžių išbandžiau jogą, kad pratampyčiau raumenis, įtemptus ilgus metus važinėjant dviračiu, o po to tapau priklausoma nuo būdų, kuriais per jogą sujungiama psichinė sveikata ir fiziniai iššūkiai.“

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti,