Přivítejte podzimní a zimní pohodlí s esenciálními oleji: průvodce vůněmi a směsmi

0 23/11/2023 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Objevte esenciální oleje, Používání esenciálních olejů, Produkty YL, YOUNG LIVING, Začínáme s esenciálními oleji

Jak začne padat listí a vzduch je sychravější, není pochyb o tom, že podzim a zima přináší svůj jedinečný půvab. Tato roční období nás vyzývají k tomu, abychom přivítali přívětivé, lákavé prostředí našeho domova společně s měkkými dekami, teplými nápoji a příjemnými esenciálními oleji. V tomto článku si povíme o světě esenciálních olejů a směsí, které vám mohou pomoci vytvořit perfektní podzimní a zimní atmosféru.

Obrázek ženy v křesle, která si dělá pohodlí s dekou.

               

Příjemné vůně: esenciální oleje pro podzim a zimu

Než se ponoříme do světa podzimního a zimního pohodlí, pojďme se nejprve podívat na esenciální oleje, které jsou známé pro svou schopnost vytvořit teplou a přívětivou atmosféru.

 • Skořicová kůra (Cinnamon Bark): Kořeněná, hřejivá vůně esenciálního oleje ze skořicové kůry je jako objetí pro vaše smysly. Olej je známý pro své zklidňující vlastnosti a může okamžitě navodit pocit pohodlí.
 • Hřebíček (Clove): Esenciální olej z hřebíčku dodává nádech tepla. Jeho zemitá, sladce kořeněná vůně připomíná sváteční setkání a je perfektní pro vytvoření útulné atmosféry.
 • Vanilka (Vanilla): Olejová pryskyřice z vanilky je sladká a zklidňující. Je jako lahodný dezert pro váš čich. Její krémová vůně může proměnit vaše prostředí v teplé a přívětivé útočiště.
 • Zázvor (Ginger): Šťavnaté, kořeněné tóny esenciálního oleje ze zázvoru vnáší oživující prvek do pohodlí podzimu a zimy. Je perfektní pro zlepšení nálady během chladného dne.
 • Muškátový oříšek (Nutmeg): Sladká a jemně dřevitá vůně esenciálního oleje z muškátového oříšku je klasickou volbou pro vytvoření přívětivé atmosféry. Skvěle se hodí k dalším sezónním vůním.

Obrázek esenciálního oleje ze skořicové kůry, hřebíčku, vanilky, zázvoru a muškátového oříšku.

               

Voňavé směsi pro podzimní a zimní pohodlí

Nyní se pojďme vydat na cestu za objevením nádherných aromatických směsí, které zachycují podstatu podzimu a zimy a poskytují nádech sezónního kouzla.

Kořeněné potěšení

 • 3 kapky zázvoru (Ginger)
 • 3 kapky pomeranče (Orange)
 • 2 kapky skořicové kůry (Cinnamon Bark)
 • 2 kapky hřebíčku (Clove)

Záře krbu

Jablečné crumble

Skořicové rolky

 • 4 kapky vanilky (Vanilla)
 • 3 kapky skořicové kůry (Cinnamon Bark)
 • 1 kapka citronu (Lemon)

Spadané listí

Obrázek čerstvě upečených skořicových rolek s olejem z vanilky a citronu.

               

Okamžité pohodlí: domácí pokojové spreje

Vnést teplo a přívětivou atmosféru do vašeho domova je snadné díky domácím pokojovým sprejům. Tady je snadný průvodce, který vás naučí, jak vytvořit tyto okouzlující spreje, a umožní vám okamžitě proměnit vaše prostředí v útulné a lákavé útočiště.

Přísady:

 • Lahvička s rozprašovačem
 • Destilovaná voda
 • Vilín viržinský
 • Směsi esenciálních olejů dle vlastního výběru

Postup:

 1. Naplňte lahvičku do poloviny destilovanou vodou.
 2. Přidejte 1–2 lžíce vilínu viržinského, který pomůže rovnoměrně rozptýlit esenciální oleje.
 3. Přidejte 10–15 kapek vaší vybrané směsi esenciálních olejů.
 4. Před každým použitím pořádně protřepejte a nastříkejte po domě pro okamžitou přívětivou atmosféru.

Obrázek prázdné lahvičky s rozprašovačem v obklopení rostlin.

               

Vytvoření pohodlí díky voňavým svíčkám

Pokud dáváte přednost hmatatelnějšímu zdroji pohodlí, zvažte výrobu vlastních voňavých svíček za použití esenciálních olejů. Svíčky hrají díky svému zklidňujícímu, plápolajícímu světlu významnou roli při vytváření perfektní atmosféry. Začněte vytvořením kolečka vůní, které vám pomůže porozumět tomu, jak různé vůně fungují dohromady. Poté se řiďte těmito snadnými kroky, abyste si vytvořili vlastní svíčky:

 1. Připravte si:
  Vosk na svíčku (sójový, včelí nebo parafínový)
  Knoty
  Esenciální oleje dle vlastního výběru
  Formičky nebo nádobky na svíčky
  Hrnec s dvojitým dnem nebo nádobu vhodnou do mikrovlnné trouby
 2. Rozpusťte vosk: Použijte hrnec s dvojitým dnem nebo nádobu vhodnou do mikrovlnné trouby, abyste rozpustili vosk na svíčku.
 3. Přidejte esenciální oleje: Až se vosk rozpustí, přidejte do něj vybrané esenciální oleje a dobře promíchejte. Můžete si vytvořit vlastní jedinečné směsi v závislosti na svých preferencích.
 4. Připravte si knoty: Připevněte knoty na dno formiček nebo nádobek na svíčky. Ujistěte se, že jsou ve středu.
 5. Nalijte vosk: Opatrně nalijte voňavý vosk do formiček nebo nádobek.
 6. Nechte je vychladnout: Nechte svíčky vychladnout a zcela ztuhnout.
 7. Zastřihněte knoty: Zastřihněte knoty do požadované délky a zapalte podomácku vyrobené svíčky, abyste si užili přívětivé prostředí.

 

Obrázek ženy vyrábějící domácí svíčky.

               

Přivítat přívětivou atmosféru podzimu a zimy je snazší díky okouzlující síle esenciálních olejů. Pokud se rozhodnete vyrobit si vlastní podzimní směsi, tyto přírodní vůně přenesou vaše smysly do teplého a lákavého útočiště. Schoulete se, popíjejte svůj oblíbený teplý nápoj a nechte příjemné vůně tohoto ročního období, aby vás obklopily naprostým pohodlím.

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.