10 esenciálních olejů k použití po holení

0 14/04/2020 - KRÁSA, Péče o pokožku, Vyrobte si sami

Všude jsou pochybné složky, od produktů pro péči o pleť po mýdla, tělová mléka a prací prostředky. Jsme tu, abychom vám je pomohli z vašeho života odstranit. Dnes máme na programu péče o sebe sama přirozeně získané esenciální oleje, které můžete použít jako vodu po holení pro jemnou a pečující odměnu pro pleť!

Zde je 10 nejlepších esenciálních olejů, které můžete použít jako součást vašeho rituálu péče o sebe sama, ale také jako podomácku vyrobenou, nezbytnou vodu po holení pro hladké oholení. Budete ji používat stále dokola.

Co je voda po holení?

Voda po holení poskytuje více než jen příjemnou vůni. Je navržena tak, aby pomohla pečovat o citlivou, čerstvě oholenou pleť. Voda po holení obsahující dobré složky pomáhá zklidnit a hydratovat pleť pro hladké oholení.

Tip YL: Voda po holení není jen na obličej. Naneste ji na pokožku po holení nohou, podpaží, oblasti bikin a všude tam, kde vnímáte citlivost spojenou s holením.

Nejlepší esenciální oleje pro vodu po holení

Jaké esenciální oleje jsou nejlepší k použití po holení? Zde je 10 olejů, které máme rádi pro jejich hydratační a čisticí vlastnosti. Také pomáhá, že nádherně voní, když je nanesete na právě oholenou pokožku.

 1. Esenciální olej Cypress

Sladká, dřevitá vůně esenciálního oleje z cypřiše (Cypress) představuje svěží ranní probuzení. Vůně se dobře kombinuje s vůněmi dalších esenciálních olejů, jako je Tea Tree, takže je jednoduché vytvořit si svou vlastní vůni.

 1. Esenciální olej Blue Tansy

Vratič modrý, který pochází z Maroka, se tradičně používá v luxusních produktech pro péči o pleť. Esenciální olej z vratiče modrého (Blue Tansy) má spletitou květinovou vůni, která vám dodá dojem exotického dobrodružství. Je také skvělý ke zklidnění pleti.

 1. Esenciální olej Carrot Seed

Díky vůni, která je svěží a zemitá, je esenciální olej z mrkvových semínek (Carrot Seed) perfektním společníkem pro večer venku – ať hledáte někoho nového nebo trávíte čas s dávnou láskou. Díky tomuto svěžímu a výživnému oleji bude vaše rande ještě výjimečnější.

 1. Esenciální olej Cedarwood

Esenciální olej z cedru (Cedarwood) má teplou, dřevitou vůni, která se hojně využívá v parfumerii pro její kouřový, mužný důraz. Také pomáhá hydratovat čerstvě oholenou pleť a poskytuje zklidňující pocit, což je přesně to, co po hladkém oholení potřebujete.

 1. Esenciální olej Eucalyptus Blue

Esenciální olej z eukalyptu modrého (Eucalyptus Blue) poskytuje uklidňující a povznášející vůni. Po nanesení na pokožku je chladivý a zklidňující. Použití oleje Eucalyptus Blue jako vody po holení je skvělý způsob, jak se cítit svěží jako v lázních.

Vezměte na vědomí: Použití tohoto oleje po horké sprše může vést k silnému štípavému pocitu na pokožce.

 1. Esenciální olej Frankincense

Esenciálnímu oleji z kadidlovníku (Frankincense) se běžně říká „tekuté zlato“ a v dávných dobách byl tento olej hodnotným zbožím. Dokonce se říkalo, že Kleopatra přidávala tento olej do svého zkrášlovacího rituálu. Tento olej můžete přidat do vašeho ranního zkrášlovacího režimu, ale můžete ho také použít během meditace. Tradičně se používal v duchovních praktikách. Olej Frankincense můžete vklepat na pulsní body nebo okolo výstřihu pro lepší rozjímání.

 1. Esenciální olej German Chamomile

Esenciální olej z heřmánku pravého (German Chamomile) má zklidňující vůni, kterou lze snadno přidat do vašeho oblíbeného tělového mléka pro jemnou a zklidňující vůni. Zřeďte ho nosným olejem a naneste na obličej pro pečující rituál po holení.

 1. Esenciální olej Lavender

Až se oholíte, použijte několik kapek esenciálního oleje z levandule (Lavender) smíchaného s olejem Young Living V-6® Enhanced Vegetable Oil Complex. Vetřete do pleti pro hydratační doplněk.

 1. Esenciální olej Patchouli

Teplá vůně esenciálního oleje z pačuli (Patchouli) je perfektním doplňkem vaší meditace. Naneste tento bylinkový olej na pleť pro harmonickou a chladivou vůni.

 1. Esenciální olej Tea Tree

Esenciální olej z kajeputu (Tea Tree) se destiluje z listů a poskytuje stimulující a povznášející vůni. Tento hydratační olej, vhodný pro suchou zimní pokožku, je perfektní volbou pro hydratovanou a zklidněnou pleť.

Jak vyrobit vodu po holení s esenciálními oleji?

Chcete zkusit vyrobit snadnou domácí vodu po holení? Vyzkoušejte tento přírodní recept na podomácku vyrobenou vodu po holení s použitím esenciálních olejů. Nebude to pálit (to znamená, že nebudou žádné momenty jako v Sám doma, kdy si každé ráno nanesete vodu po holení a budete křičet). Pro snadné nanesení můžete také vaše oblíbené oleje přidat do láhve s rozprašovačem.

Přísady:

 • Láhev s rozprašovačem o objemu 85 ml
 • 2 lžíce vilínu viržinského
 • 2 lžíce nosného oleje (my jsme použili olej ze sladkých mandlí)
 • 1 lžíce destilované vody
 • 2 lžíce rostlinného glycerinu
 • 10 kapek esenciálního oleje (použijte jakoukoli kombinaci olejů výše)

Pokyny:

 1. Dejte všechny přísady do láhve s rozprašovačem o objemu 85 ml a protřepejte, aby se promíchaly.
 2. Před použitím dobře protřepejte a nastříkejte přímo na pleť. Vyhněte se očím, nosu, puse a dalším citlivým oblastem.
 3. Jemně vklepejte nebo vetřete do pleti.
 4. Tuto směs můžete skladovat až rok.

Nechcete si ji vyrábět sami? Vyzkoušejte balzám po holení Shutran Aftershave Lotion na rostlinné bázi plný hydratačních rostlin pro pohodlí po oholení.

Co je v naší vodě po holení?

 • Vilín viržinský: Tento zcela přírodní astringent je hlavní složkou vody po holení. Je zklidňující a hydratační pro to nejjemnější oholení.
 • Olej ze sladkých mandlí: Tato sladká, ořechová vůně je perfektním doplňkem. Když je obohacena zjemňujícími vitamíny skupiny E, poskytuje bohaté krémové zakončení.
 • Rostlinný glycerin: Rostlinný glycerin je neuvěřitelně oblíbenou složkou v mnoha kosmetických produktech – a z dobrého důvodu. Rostlinný glycerin pomáhá hydratovat pokožku a také spojuje další složky v jemnou směs.

Jaký je váš oblíbený esenciální olej k použití po holení?

Sdílejte ho s námi v komentářích!

 

 

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.