Zapach sukcesu: wyznaczanie intencji na nowy rok z olejkami eterycznymi

0 04/01/2024 - Medytacja, OLEJKI ETERYCZNE, Stosowanie olejków eterycznych, Styl życia YL, Święta, W DOMU, YOUNG LIVING, ZDROWY STYL ŻYCIA

Nadejście nowego roku jest dla wielu z nas okazją do refleksji nad swoim życiem i wyznaczenia celów. Określanie intencji to coś więcej niż typowe postanowienia noworoczne — chodzi o dopasowanie aspiracji do wyznawanych przez nas wartości i pozytywne nastawienie w dążeniu do sukcesu i szczęścia. W tym artykule zbadamy zależność między zapachami a wyznaczaniem intencji, omawiając moc, jaką w tym procesie mają olejki eteryczne.

Zdjęcie siedzącej przy oknie kobiety, która pisze w dzienniku

 

 

Moc intencji

Na początek rozróżnijmy postanowienia od intencji. Postanowienia często skupiają się na konkretnych rezultatach, podczas gdy intencje mają swoje źródło w teraźniejszości, kładąc nacisk na samą drogę, którą przebywamy, a nie tylko na cel końcowy. Określenie pozytywnych, świadomych intencji jest kluczowe dla rozwoju osobistego oraz dobrego samopoczucia.

Zapachy mają niezwykłą zdolność do wpływania na nasz nastrój i sposób myślenia. Olejki eteryczne posiadają unikalne profile zapachowe, które mogą wywoływać różne emocje i uczucia. To właśnie dlatego miłośnicy olejków wybierają na przykład lawendę czy rumianek, kiedy pragną wywołać uczucie spokoju, a gdy potrzebują zastrzyku motywacji, sięgają po olejki z mięty pieprzowej lub świerku czarnego. W taki sposób zachodzi synergia pomiędzy określaniem intencji a olejkami eterycznymi.

Zdjęcie kobiety wdychającej olejek z mięty pieprzowej

 

 

Wyznaczanie celów z olejkami eterycznymi

Rozpocznij wyznaczanie intencji od zastanowienia się nad swoimi osiągnięciami i wyzwaniami z minionego roku. Przypomnij sobie, czego Cię nauczyły i wykorzystaj tę wiedzę do ukształtowania planów na nadchodzący rok. Ważne jest również, aby określić swoje najważniejsze życiowe wartości, a następnie dopasować do nich aspiracje. Warto włączyć do procesu kompozycje olejków, które rezonują z tymi zasadami. Jeśli więc na przykład Twoje intencje wymagają odwagi i siły, sięgnij po popularną kompozycję Original Valor®.

Zdjęcie kompozycji olejków eterycznych Original Valor®.

 

 

Rytuał określania intencji

Teraz porozmawiajmy o praktykach, które mogą wzbogacić określanie intencji. Włączenie w proces czynności takich jak medytacja czy prowadzenie dziennika oraz urozmaicenie ich olejkami eterycznymi może pogłębić Twoją wiarę w wyznaczone cele. Jeśli na przykład Twoją aspiracją jest wykorzystanie swojego najwyższego potencjału, podczas medytacji korzystaj z kompozycji Young Living Highest Potential. Jeżeli zaś pragniesz przyciągnąć do swojego życia dostatek, wdychaj kompozycję Abundance podczas zapisywania myśli i uczuć w dzienniku.

Stworzenie tablicy marzeń jest skutecznym sposobem wizualnego przedstawienia celów i przypominania sobie o nich. Kiedy tworzysz swoją tablicę za pomocą symboli, słów i obrazów reprezentujących Twoje cele, warto wzbogacić przestrzeń zapachem odpowiednio dopasowanych olejków eterycznych, aby pojawił się dodatkowy bodziec węchowy. Takie multisensoryczne podejście sprawia, że Twoja tablica marzeń staje się nie tylko wizualnie przekonująca, ale wywołuje również określone emocje, dzięki czemu głębiej i trwalej oddziałuje na proces określania intencji.

Zdjęcie kobiety tworzącej tablicę marzeń.

 

 

Podtrzymywanie intencji

Aby codziennie wzmacniać swoje intencje, wypracuj pewne rytuały, które będą pełnić rolę przypomnienia. Umieść tablicę marzeń w widocznym miejscu lub zrób jej zdjęcie i ustaw jako tapetę ekranu blokady telefonu, by służyło jako codzienne przypomnienie. Możesz też opowiedzieć o swoich intencjach bliskiej osobie lub dołączyć do społeczności, aby poczuć większą odpowiedzialność i móc wspierać się nawzajem.

W Young Living przez cały rok organizujemy dla naszej społeczności wydarzenia, podczas których uczestnicy mogą dzielić się doświadczeniami i wzajemnie inspirować. Niezależnie od tego, czy szukasz wsparcia, czy też chcesz po prostu uczcić swoje osiągnięcia, otaczanie się podobnie myślącymi osobami może znacząco przyczynić się do Twojego sukcesu.

Zdjęcie roześmianych kobiet.

 

 

Wyruszając w drogę ku wyznaczaniu intencji, pozwól, aby prowadziła Cię przemieniająca moc zapachów. Olejki eteryczne Young Living mogą być nie tylko źródłem przyjemnych nut zapachowych, ale także towarzyszami na drodze do sukcesów i osobistego spełnienia. Powodzenia w wyznaczaniu intencji!

Udostępnij

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Ta strona korzysta z Akismet, aby zmniejszyć ilość spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są twoje dane.

* Informujemy, że wszystkie komentarze są moderowane i nie pojawiają się na stronie automatycznie. Dodatkowo, niektóre posty mogą zostać edytowane lub usunięte, aby zachować zgodność z zasadami i procedurami Young Living oraz ustaleniami prawnymi.