Získejte zářivou pleť díky domácímu napařování obličeje

0 11/08/2023 - KRÁSA, Péče o pokožku, Vyrobte si sami

Přestože moc rádi strávíme den v lázních, někdy nám naše kalendáře – a naše peněženky – překazí hloubkovou masáž, diamantovou pleťovou masku a zábaly s bahnem z Mrtvého moře. Pokud máte málo času na pořádné rozmazlení, přijde na řadu domácí lázeňská procedura. Co je poslední věcí na našem seznamu úkolů? Napařování obličeje.

Napařování obličeje je k dispozici v luxusních salonech a lázních. Toto ošetření však můžete vyzkoušet doma za zlomek ceny díky našemu domácímu napařování obličeje. Díky tomuto napařování lázeňské kvality s luxusními esenciálními oleji a důvěryhodnými složkami budete vypadat rozzářeně a cítit se stejně tak!

Jste připraveni na svěží a zářivou pleť? Pojďme na to!

Obrázek ženy, která si užívá napařování obličeje.

 

Co je to napařování obličeje?

Napařování obličeje je ošetření pleti, které využívá páru z horké vody k vyčištění a hydrataci. Představte si to jako parní lázeň pro obličej.

Jaké jsou výhody napařování obličeje?

Myslíte kromě úniku z reality a dopřání si tolik potřebného času pro sebe na dobrých 15 minut? Je jich spousta! Kromě malé seance péče o sebe sama, napařování obličeje zklidňuje a hydratuje pleť a otevírá póry, aby jemně odstranilo špínu a nečistoty. Také umožňuje pleti, aby lépe vstřebala oblíbené produkty pro péči o pleť.

Domácí šumivky pro napařování obličeje

Přísady

Postup

 1. Do skleněné mísy dejte jedlou sodu a kyselinu citronovou a dobře promíchejte drátěnou metličkou.
 2. Do směsi přidejte esenciální oleje. Míchejte, dokud nebude vše dobře promíchané.
 3. Do láhve s rozprašovačem nalijte 2–3 lžíce vilínu viržinského. Postříkejte směs a promíchejte. Stříkání a míchání opakujte, dokud nebude směs připomínat mokrý písek. Budete vědět, že je směs hotová, pokud ji můžete vytvarovat do kuličky, která se ale snadno rozpadne.

Tip YL: Pokud je směs příliš vlhká, přidávejte jedlou sodu a kyselinu citronovou, dokud nebude mít správnou konzistenci.

 

 1. Dejte směs do silikonových formiček. Pořádně stlačte zadní stranou lžíce nebo prsty. Směs nabude, takže ponechte malý okraj (přibližně 1/4 formičky).
 2. Šumivky pro napařování obličeje nechte zcela uschnout, což může trvat několik hodin až několik dní v závislosti na vlhkosti ve vaší domácnosti. Vyklopte šumivky z formiček.

Tip YL: Pokud je nelze vyklopit, potřebují více času na uschnutí.

Obrázek esenciálního oleje z levandule, heřmánku pravého, pelargonie a elemi v obklopení rostlin.

 

Jak používat

 1. Vyčistěte si pleť a udělejte si peeling.
 2. Ve velkém hrnci přiveďte vodu k varu.
 3. Odstraňte hrnec z plotýnky a dejte ho na podložku nebo ručník tam, kde se přes něj můžete pohodlně naklonit. Buďte opatrní – voda je horká!
 4. Přidejte do vody šumivku pro napařování obličeje. Nechte ji minutu nebo dvě šumět.
 5. Přes hlavu si přehoďte ručník a nahněte se nad hrnec tak, aby byl váš obličej 12–25 cm nad vodou. Nenahýbejte se blíže k vodě, mohli byste si spálit obličej. Pokud vám bude příliš horko, vytvořte v ručníku větrací otvor, aby mohla pára unikat.
 6. Napařujte si pleť pětkrát za sebou po dobu dvou minut. Mezi napařováním nechte pleť minutu odpočinout. Když necháváte pleť odpočinout, dejte na hrnec pokličku, aby voda zůstala horká.

Tip YL: Máte málo času? Můžete zářit i tak díky naší 5minutové seanci.

 1. Pocákejte si obličej studenou vodou.
 2. Pro opravdu úžasnou záři hydratujte pleť oblíbeným sérem a poté použijte mléko.

Tip YL: V závislosti na vašem typu pleti můžete použít pleťovou masku okamžitě po napařování pro přidanou záři.

Obrázek ženy s maskou YL Charcoal Mask.

 

Označte tento článek jako „to se mi líbí“ a dejte nám vědět, jestli jste napařování obličeje vyzkoušeli doma!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.