Avantajele unui membru Young Living

Împlinim 25 de ani! Pentru a sărbători, împărtășim 25 de motive pentru care se merită să te alături familiei Young Living. Fie că te atrage angajamentul nostru incomparabil față de calitate sau oportunitatea de a începe o afacere sustenabilă, avem multe motive pentru tine pentru a deveni parte a familiei YL! Aici vei găsi toate informațiile, de la știința inovatoare din spatele a ceea ce facem la eforturile de ajutorare globală ale fundației noastre. Ia-o de la început sau află mai multe despre țelul nostru de a nu mai produce deșeuri- indiferent de unde începi, vei sfârși prin a iubi Young Living!
Ai nevoie de un motiv în plus de a te alătura familiei Young Living? Ce zici de asta: YL știe să se distreze! Urmărește clipul video al petrecerii noastre aniversare pentru 25 de ani, organizată de Mary Young, și fă-ți partea în istoria YL!

De geschiedenis en prestaties van Young Living

Young Living este compania originală de promovare a uleiurilor esențiale. Timp de 25 de ani, am inspirat stare de bine, sens și abundență prin distilarea celor mai minunate daruri ale naturii în uleiuri esențiale de înaltă calitate. În calitate de lider al industriei, am stabilit standardul cu angajamentul nostru pentru calitate Seed to Seal®. Aceste principii de ghidare ajută firma Young Living să protejeze planeta și să furnizeze produse pure, autentice, pe care membrii noștri le pot utiliza și le pot împărtăși cu încredere cu familia și prietenii lor.

1. Înființată în 1994, firma a fost un lider în domeniul uleiurilor esențiale și în network marketing, timp de 25 de ani. Află cine suntem.

În 1989, fondatorul Young Living, D. Gary Young a plantat primele lui semințe de lavandă pe un sfert de acru în Spokane, Washington. Cinci ani mai târziu, Gary și Mary Young și-au mutat compania, Young Living Essential Oils, în Riverton, Utah, apoi către sediul său permanent în Lehi, Utah. Alimentată de o cerere tot mai mare pentru uleiuri esențiale de înaltă calitate, Young Living a conceput și a construit cea mai mare și cea mai avansată distilerie, din punct de vedere tehnologic, din America de Nord, și are momentan multe ferme care sunt deținute de firmă, precum și ferme partenere, în toată lumea. De atunci compania a crescut și a devenit liderul mondial în domeniul uleiurilor esențiale și al soluțiilor de wellness.

2. 26 sedii internaționale și centre de experiență și mai multe centre de distribuție care livrează către peste 150 de țări.

Birourile noastre sunt răspândite pe cinci continente și avem ferme pe toate continentele, în afară de Antarctica.

3. Peste 600 de produse extraordinare

Peste 270 de uleiuri esențiale și amestecuri aduse la tine prin angajamentul nostru pentru calitate Seed to Seal®.
Peste 60 de produse de machiaj Savvy Mineral pentru o frumusețe fără compromis
Game speciale de produse pentru îngrijire personală, wellness, copii, bebeluși, și bărbați
Soluțiile Thieves pentru curățarea casei pentru a-ți transforma căminul într-un loc unde începe starea de bine

4. Depășind peste 1 miliard de dolari americani în vânzări în fiecare an din 2015, cu o creștere continuă, depășind 1 miliard și jumătate de dolari din 2017

Peste un milion de membri noi în 2018 dintr-un total de peste 6 milioane de membri în toată lumea.

5. 23 de ferme corporative și partenere

Ferma Bella Vista este cea mai nouă adiție a familiei Young Living. Situată în Reggio Calabria, în Italia, ferma produce ulei esențial de bergamotă.
În 2018, distileria Vida de Seville din Spania și distileria parteneră Labbeemint din statul Washington s-au alăturat fermelor partenere ale Young Living. Vida de Seville furnizează uleiurile esențiale de cistus, tămâie și mir. Labbeemint furnizează firmei Young Living, menta verde și menta de grădină.
Young Living are ferme corporative și partenere în toată lumea, inclusiv în Canada, Ecuador, Oman, Insulele Filipine, Taiwan, Australia, Franța, Spania, Italia, Bulgaria, Croația și Africa de Sud. Plănuim să dezvoltăm cel puțin încă cinci ferme corporative și/sau partenere în fiecare an până în 2024.

6. Peste 3300 de angajați în toată lumea, dedicați misiunii, viziunii și valorilor Young Living

Viziunea noastră este simplă: acela de a duce uleiurile Young Living în fiecare cămin din lume. Combină acea viziune cu misiunea, țelul și valorile noastre împărtășite de membrii și angajații noștri- calitate, sustenabilitate, integritate- și ai o companie care e responsabilă pentru o revoluție globală de wellness.
Votată recent cea mai bună companie din Utah în care se merită să lucrezi, Young Living se mândrește cu echipe premiante de media, design și comunicații. De asemenea, vei găsi cai premianți dn rasa Percheron, la ferma și distileria Lavender a Young Living din Mona, Utah.

Avantajele unui membru Young Living

În calitate de membru Young Living, ești pe calea către un stil de viață diferit- un stil cu potențialul de a câștiga produse gratis, libertatea de a-ți transforma viitorul financiar și oportunitatea de a furniza soluții care schimbă viața oamenilor de pretutindeni. Profită de oportunitățile vaste de networking, experiențe exclusive și un puternic simț al comunității.

Planul de bonusare Young Living

7. Peste 89 de procente din membrii noștri din toată lumea se alătură pur si simplu pentru a cumpăra produse și nu doresc să își construiască o afacere YL.

La Young Living. ne concetrăm pe oameni și pe produse, nu pe profit. ”Vreau ca toată lumea să se concentreze pe dragostea și grija față de oameni, nu pe bani. ” -Fondatorul Young Living D. Gary Young.

8. Fără costuri de început și fără necesitatea unui stoc.

Seturile noastre Starter Premium sunt o modalitate rapidă și convenabilă pentru a te pregăti pentru succes!

9. Young Living are unul din cele mai generoase planuri de bonusare din industrie. Verifică cea mai recentă declarație publică de venit a Young Living pentru statisticile potențialului tău de câștig.

10. Comisioanele plătite reprezintă aproape 50 de procente din toate vânzările eligibile de PV!

În 2018, am plătit aproximativ 800 de milioane de dolari americani în comisioane, membrilor noștri, în toată lumea.

Uleiuri esențiale de calitate superioară

La Young Living, sărbătorim armonia dintre natură, organism, minte și suflet, și o infuzăm în tot ceea ce facem. Extrase prin diferite tehnici, inclusiv distilare cu aburi, presare la rece sau extragerea rășinilor din copaci, uleiurile noastre esențiale sunt esența concentrată a plantelor puternice și a beneficiilor lor. De fiecare dată când ții o sticluță de ulei esențial Young Living, ții în mână esența pură a naturii.

11. Angajamentul nostru pentru calitate Seed to Seal® depășește tot ceea ce pot oferi competitorii și mărcile din supermarket.

Aprovizionarea ghidează procesul prin care obținem uleiuri esențiale de la fermele noastre corporative, fermele partenere și de la furnizorii noștri autorizați prin procesul”Seed to Seal” pentru a ne asigura că produsele noastre au cea mai înaltă calitate.

Știința ghidează formularea și testarea riguroasă a uleiurilor noastre esențiale și a altor produse, așa că furnizăm uleiuri esențiale pure, eficiente, și produse inovative de wellness, care îndeplinesc standardele noastre riguroase de calitate.

Standardele ghidează măsurile de conformare luate pe parcursul întregului nostru proces de aprovizionare pentru a ne asigura că toate dispozițiile legale locale și internaționale sunt respectate ca parte a eforturilor noastre de a proteja speciile de plante din toată lumea.

12. Institutul de cercetări D. Gary Young este devotat viziunii și ambiției lui Gary Young pentru îmbunătățire și inovare continuă.

Institutul de cercetări D. Gary Young de la sediul nostru central global este situat în partea din față și cea centrală a primului etaj. Noul laborator va permite vizitatorilor să învețe mai multe despre pilonul Științei din angajamentului nostru de calitate Seed to Seal® și pot observa devotamentul Institutului de cercetare în descoperirea noilor tehnologii.

Educație cu privire la uleiurile esențiale

De la cărți și broșuri la Ghidul nostru de produse și resursele noastre digitale, ne împuternicim membrii oferindu-le instrumentele necesare pentru a se educa pe ei înșiși și pe alți oameni despre uleiurile esențiale. Membrii și fanii YL pot urmări Young Living pe Instagram, Facebook și Twitter sau citește blogul Young Living pentru a afla mai multe despre uleiurile esențiale.

13. Materiale gratuite în Young Living Central și în Biroul Virtual, inclusiv prezentări cu informații despre produse, grafice și resurse cum ar fi broșura noastră `Stilul de viață YL`, care oferă sugestii de utilizare și informații despre fiecare gamă de produse.

Pagina noastră de Facebook numită `Training and Education` (instructaj și educație) conține evenimente Facebook Live, sugestii zilnice și informații despre produsele noastre pentru wellness, și o comunitate online susținătoare pentru membrii și fanii YL. De asemenea, avem un grup pe Facebook unde găzduim clase online cu anumite subiecte, de la seturile Premium Starter la produsele de curățenie Thieves.
Biroul Virtual pune noutățile YL, ofertele speciale, istoria comenzilor, calificările pentru rang și informații despre echipe la îndemâna membrilor.
Mai multe evenimente în fiecare an, în care înveți și te conectezi cu alți membri Young Living, inclusiv evenimente educative, convenția europeană și marea Convenție Internațională care au loc anual, evenimente la ferme, tabere de recunoaștere, și evenimentele trimestriale Young Living Day din zona ta.

Essential Rewards

Essential Rewards (ER) este un program care ne permite să ne recompensăm membrii. Când membrii se înscriu în programul nostru ER, ei primesc comenzi lunare livrate automat, puncte care pot fi folosite pentru produsele lor favorite, cost redus pentru transport, cadouri de loialitate pentru comenzi consecutive și multe altele.

14. Programul nostru Essential Rewards livrează produsele favorite ale membrilor direct la ușa lor, în fiecare lună.

Membrii YL primesc livrări lunare ale comenzilor lor personalizate. Disponibil exclusiv pentru membri, acest program de loialitate este plin de beneficii.

15. Promoția lunară PV a YL îți oferă produse gratuite, râvnite și câteodată exclusive în fiecare lună cu comanda ta eligibilă.

16. Programul nostru Essential Rewards te recompensează pentru loialitatea ta! Când plasezi comenzi eligibile consecutive cu noi timp de 3, 6, 9, și 12 luni, vei primi cadouri speciale de loialitate- inclusiv amestecul nostru exclusiv Loyalty!

Fundația Young Living D. Gary Young.

Fundația Young Living, D. Gary Young se dedică împuternicirii persoanelor în a-și atinge potențialul și a-și depăși limitele, oferind comunităților sărace, oportunități de wellness și de educație. Vizualizăm o lume unde copiilor li se oferă resursele și oportunitățile necesare pentru a deveni lideri încrezători, autonomi, care pot avea grijă de propria lor sănătate, de propriile lor familii și care pot face schimbări pozitive în comunitățile lor.

17. Împuterniciți timp de 10 ani, de un scop, prin Fundația Young Living, D. Gary Young, înființată în 2009

Fundația a început să împuternicească vieți, în momentul în care pasiunea, viziunea și inima fondatorului Young Living, D. Gary Young, l-au făcut să construiască Academia Young Living în Ecuador- primul din sutele de proiecte și parteneriate ale Fundației- în 2009. Primii studenți au fost în ultimul an de liceu acum patru ani. De atunci, am sărbătorit patru clase absolvente și numărul crește!

18. 100% din toate donațiile susțin în mod direct proiectele Fundației. Young Living se ocupă de toate costurile administrative.

19. Peste 170 de organizații și cauze caritabile și peste 250,000 de persoane influențate de munca Fundației, cu un angajament de a înmulți acel număr de cinci ori până în 2024

20. În timpul Marii Convenții Internaționale 2018, Fundația a adunat peste un milion de dolari pentru organizația Hope for Justice pentru a ajuta la eradicarea sclaviei moderne din Cambodgia, Etiopia, și Uganda. Urmărește acest clip video pentru a vedea ce altceva am reușit în 2018.

Fundația a sărbătorit recent aniversarea de un an al Centrului de malarie Healing Faith din Uganda și a finalizat construcția satelor Yarsa și a Academiei YL din Nepal.
Alți parteneri și proiecte includ Sole Hope, Healing Faith Uganda, Academia Young Living din Ecuador și Rebuild Nepal și proiectele de ajutor în caz de dezastru. Clic aici pentru a vedea cel mai actual număr de vieți afectate în mod direct de către Fundație.

Angajamentul 5x5 al Young Living

Young Living a condus mișcarea modernă a uleiurilor esențiale timp de 25 de ani- și nu am terminat încă. În 2019, am demarat un program fără precedent cu țeluri îndrăznețe, care schimbă lumea: angajamentul 5x5. Acest angajament va redefini rolul nostru ca lideri în industrie și va eleva impactul pozitiv al Young Living asupra pământului, comunităților și familiilor din toată lumea.

21. Young Living lucrează la reducerea deșeurilor sale până la eradicarea lor în 2024.

22. 6 milioane de membri globali, cu angajamentul de a ajunge în 5 milioane de gospodării adiționale până în 2024

Young Living este cu adevărat o companie globală. Livrăm momentan în peste 150 de țări!
Din milioanele de membrii dedicați produselor Young Living, 89,5% sunt clienți preferați- membri Young Living care nu au înscris niciodată pe altcineva dar achiziționează produse și se bucură de beneficiile pentru membri.

23. Cinci ferme noi pe an până în 2024

Află mai multe despre ferma și distileria forestieră Happy Pili Tree din Regiunea Bicol, Filipine, pe podcastul nostru Drop of Inspiration (Picătură de inspirație)! Ferma și distileria forestieră Happy Pili Tree este una din cele mai noi ferme partenere ale noastre și produce uleiul esențial Elemi de calitate superioară, obținut în mod sustenabil.

24. Alte 5 milioane de vieți afectate de Fundația Young Living, D. Gary Young

25. Cinci sau mai multe țări noi deschise în fiecare an

La începutul anului 2019, Young Living a înființat un birou și un centru de experiență în Bogota, Columbia și plănuim să deschidem cel puțin încă cel puțin 6 până la sfârșitul anului.
Cel mai bun motiv de a ni te alătura la Young Living? Uleiurile noastre sunt cele mai pure din industrie. Acum este timpul să descoperi Young Living și să îți creezi propria listă de 25 de motive- sau mai multe- din care îndrăgești YL!