Průvodce jógou pro začátečníky

0 09/11/2021 - Dobrá kondice, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Jóga je snadné cvičení pro začátečníky jakéhokoli věku a vzezření a poskytuje nekonečné výhody, včetně lepšího držení těla a duševního soustředění, zlepšení síly, rovnováhy a flexibility. Přestože lidé cvičí jógu už tisíce let, nemusíte se učit složité pozice – nebo jejich jména ve starověkém sanskrtu – abyste měli dobrý pocit. Jóga je neuvěřitelně dostupnou formou cvičení, kterou ve společnosti Young Living moc rádi kombinujeme s našimi esenciálními oleji.

Muž cvičící jógu obklopený okny a rostlinami

Jak mám začít?

Když začínáte, je nejlepší vyzkoušet několik různých lekcí. Některé jsou dynamické a jsou zaměřené na spalování kalorií, zatímco v jiných budete v daných pozicích delší dobu, abyste se hlouběji zaměřili na svaly a pojivovou tkáň. Ať si vyberete jakoukoli, je nejlepší začít s jednoduššími pozicemi, které tvoří základ pokročilejší jógy – některé možná rozeznáte, například „prkno“ nebo „most“, protože jiné fitness kurzy často využívají jógu jako základ pro jejich cvičení. Většinou zjistíte, že jsou pozice jógy popisné, například „pes hlavou dolů“, „trojúhelník“ nebo „strom“, což vám pomůže představit si, jaký tvar vaše tělo udělá.

Proč je jóga tak prospěšná?

Jednou z nejlepších věcí na józe je to, že pracujete celým tělem, včetně posílení, napnutí a protáhnutí hlubokých a často málo používaných svalů. Pokud děláte další sporty, jóga může také zvýšit váš požitek a schopnost v rámci těchto sportů, například cyklisté a běžci jsou flexibilnější, nebo může pomoci s rovnováhou a bezpečnými změnami směru při tenisu, basketbalu a lyžování.

Žena cvičící jógu na molu s výhledem na vodu

Je cvičení jógy dobré pro vaši mysl?

Pokud máte obtíže soustředit se, spát, nebo ráno vstát, jóga může také pomoci. Její součástí jsou techniky dýchání a meditace, které pomáhají vytvořit harmonii mezi myslí a tělem – nemusíte však být duchovně založení, abyste si užili potřebného soustředění pro dosažení pozice a těžili z něj, nebo z relaxace, která je součástí každé lekce. Bylo zjištěno, že cvičení jógy podporuje relaxaci a uvolňuje napětí, zatímco zlepšuje pocit celkové pohody.

Jaké jsou výhody hodiny jógy vedené učitelem?

Jít na hodinu jógy znamená, že vám učitel může poskytnout individuální zpětnou vazbu, jak se snažíte o dané pozice. Hodiny jógy vedené učitelem většinou trvají hodinu a zahrnují několik sekvencí póz s relaxací na konci. Další výhodou jsou poskytnuté podložky na jógu a učitel se může nabídnout, že vám pomůže s danou pozicí. Je přirozené cítit se nesměle, když poprvé zkoušíte jógu s ostatními, třebaže jsou zkušenější, pamatujte si, že každý byl jednou začátečníkem! Podívejte se, jak učitel předvádí pozice, především pokud si nejste jistí instrukcemi.

Učitel pomáhající ženě s pozicí jógy na hodině jógy

Jaké jsou výhody cvičení jógy doma?

Doma můžete jógu přizpůsobit vašemu režimu a cvičit vlastním tempem. Také si budete moci vytvořit váš vlastní pohodlný prostor a vylepšit relaxaci například díky polštářům nebo esenciálním olejům. Doma můžete vyzkoušet jednoduchou sekvenci trvající 20 nebo méně minut, například ranní cvičení pro získání energie nebo krátké relaxační cvičení, které vám pomůže spát. Před začátkem se podívejte na sestavu nebo si ji přečtěte, abyste rozuměli tomu, co přijde, a jaké vybavení budete potřebovat.

A pamatujte si, že cesta každého z nás je individuální!

Možná uvidíte, že lidé při určitých pozicích používají vybavení jako jsou bloky, polštáře a popruhy. Někteří z nás se snadno dotknou prstů na nohou, jiní ne – to samé platí na pozice jógy. To je radost z jógy. Může fungovat pro všechny, protože oceňuje, že je každý jiný, a všichni jsou vítáni.

Žena cvičící jógu a meditaci venku

Máte rádi cvičení jógy? Nebo přemýšlíte, že byste teď začali? Napište vaše komentáře níže nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese mseublog@youngliving.com.

Cat WeakleyCat Weakley, spisovatelka a redaktorka s dlouholetými zkušenostmi s psaním o lyžařských zájezdech, jídle a zdraví, je také zástupkyní vedoucího obsahu o lyžování pro Telegraph, rovněž je nadšenou cyklistkou a lyžařkou a již 20 let cvičí jógu. „Jógu jsem poprvé vyzkoušela, abych si protáhla svaly stažené roky jízdy na kole, a poté jsem se stala závislá na způsobu, jakým kombinuje duševní pohodu s fyzickými výzvami.“

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.