Jak používat esenciální oleje

-38 03/08/2018 - ESENCIÁLNÍ OLEJE, Všechny příspěvky

Jak používat esenciální oleje

Jak používat esenciální oleje:

-Aromaticky

-Lokálně

-Vnitřně (naše řada Plus doplňků stravy s esenciálními oleji)

Možná rozbalujete vaši Sadu pro začátečníky Premium, bylo vám darováno několik esenciálních olejů – to máte štěstí – nebo jste, stejně jako někteří z nás, skočili do esenciálních olejů po hlavě, protože jste věděli, že na nich je něco výjimečného. Nyní jste zaplaveni tím, jak oleje používat!

Rozhodně nejste sami. Všichni jsme byli zastrašeni tím, jak esenciální oleje používat, požádali jsme přátele o tabulku použití esenciálních olejů a prohledali jsme Pinterest pro návody na použití esenciálních olejů. S troškou cviku a s tímto jednoduchým průvodcem tomu přijdete na klub raz dva. Vy budete tím přítelem, kterému budou chodit všechny ty „Jak mám použít tento esenciální olej?“ zprávy!

Abyste zvládli vaše používání olejů Young Living, budete muset porozumět několika základům esenciálních olejů. Obvykle se oleje používají jedním ze tří způsobů. Seznamte se se základy díky našemu seznamu použití esenciálních olejů – rozhodně vám pomůže zodpovědět některé nejčastěji kladené začátečnické otázky

Jak používat esenciální oleje aromaticky?

AriaUltrasonicDiffuser

Aromatické použití esenciálních olejů je možná tím nejznámějším. Možná jste zavítali do lázní a byli jste okouzleni vůní olejů Eucalyptus a Tea Tree, nebo jste možná vnímali konejšivou klidnou vůni oleje Lavender v jednom z vašich oblíbených produktů pro domácí použití. Nyní se můžete naučit, jak získat přínosy esenciálních olejů rozptylováním jejich vůně!

Pokud nevíte, jak používat difuzér esenciálních olejů, podívejte se na instrukce specifické pro váš produkt pro poměr vody a oleje. Například, pokud používáte difuzér Aria™ od Young Living, přidáte do vody 15-25 kapek oleje, ale pokud používáte difuzér Dewdrop od Young Living, použijete pouze 8-10 kapek. Vždy si to žádá trochu matematiky, ale brzy vaše vlastní podomácku vyrobené směsi do difuzéru zdokonalíte!

Před spaním zkuste ve vašem difuzéru tuto kombinaci, abyste podpořili odpočinek a relaxaci:

-4 kapky oleje Lavender

-3 kapky oleje Cedarwood

-2 kapky oleje Frankincense

Mnoho aromatických výhod esenciální olejů si můžete užít i bez difuzéru. Přidejte kapky vašich oblíbených esenciálních olejů na chomáček vaty a umístěte ho na místa, na kterých chcete vůni rozptýlit. Budete ohromeni, jak toto jednoduché řešení funguje!

V minutě osvěžte zapáchající prostory přidáním pár kapek vašich oblíbených citrusových olejů na chomáček vaty, potom ho vložte do sportovní tašky, koše nebo kamkoli, kde je třeba vylepšit vůni.

Nejsnazším způsobem, jak získat aromatický prospěch esenciálního oleje, je jednoduše nakapat několik kapek z lahvičky do dlaní vašich rukou. Přiložte dlaně k ústům a nosu a vdechujte, dýchejte zhluboka tak dlouho, jak potřebujete – ale opatrně, abyste se nezadýchali, nebo tak.

Jak používat esenciální oleje lokálně?

Lokální použití esenciálních olejů je jedním z nejpopulárnějších. Až této aplikaci přijdete na kloub, rychle se stane jednou z vašich nejoblíbenějších! Obvykle je zjištění, jak používat esenciální oleje na pokožku tím, co většinu lidí přemění z běžných uživatelů olejů na nadšence.

Používejte svou hlavu, doslova! Esenciální oleje lze nanést na temeno hlavy, za uši na váš krk a vaše spánky.

Pokud je vůně oleje příliš silná nebo je vaše pokožka citlivá, můžete ho zředit nosným olejem. Olej V-6™ Vegetable Oil Complex od Young Living vám umožňuje přizpůsobit sílu oleje vašim preferencím. Esenciální oleje můžete nanést na většinu částí vašeho těla, ale měli byste si dávat pozor na vaši nejcitlivější pokožku, stejně tak jako dbát na to, abyste se vyhnuli očím. Abyste z vašich esenciálních olejů získali největší prospěch, shledáte určité aplikace účinnější než jiné.

Esenciální oleje jsou skvělé k masážím! Pro uklidňující masáž lze do nosného oleje přidat esenciální oleje Lavender a Cedarwood. Pro osvěžení svalů po dlouhém cvičení zažijte při sportovní masáži chladivý efekt mentolu v esenciálním oleji Peppermint.

V aromatické péči volí hodně lidí aplikaci esenciálních olejů na nárty a chodidla nohou. Pro kosmetické účely je jednou z běžných aplikací použití esenciálního oleje Tea Tree jako součást lázeňských a zkrášlovacích procedur – především před pedikúrou jako pomoc v boji proti zápachu chodidel. Pouze 10-15 kapek v koupeli s vlažnou vodou by mělo pomoci.

Některé esenciální oleje mohou pomoci zlepšit zdravý vzhled pleti! S těmito triky ve vašem arzenálu budete vědět, jak používat esenciální oleje na vaši pokožku, abyste pomohli omezit viditelnost nedokonalostí pleti a abyste jí dodali zdravou zář!

Esenciální olej Tea Tree je také skvělým olejem pro péči o pokožku – použijte vatovou tyčinku, abyste olej nanesli přímo na postižená místa pro zlepšení vzhledu vaší pokožky.

Pro osvěžující nakopnutí zkuste přidat esenciální olej Bergamot do vaší večerní rutiny. Myslete na to, že Bergamot a další citrusové oleje mohou způsobit fotosenzitivitu, takže byste se po použití neměli vystavovat slunci.

Pro aromatické potěšení, které také může pomoci dodat vašemu celému tělu jemněji vypadající pokožku, přidejte do vaší příští koupele esenciální olej Lavender.

Jak používat oleje Plus od Young Living vnitřně?

Věděli jste, že můžete získat výhody některých esenciálních olejů jejich vnitřním užíváním? Přidejte doplňky stravy s esenciálními oleji řady Plus od Young Living do vašeho dne pro dodání přírodní chuti!

Přidání jedné nebo dvou kapek vašeho oblíbeného oleje Plus během dne do vody je skvělým způsobem, jak zůstat hydratovaní. Oleje jako Lemon+, Tangerine+ Orange+  poskytují špetku příchuti v nekalorické náhražce sycených nápojů nebo šťáv. Další příchutě jako Peppermint+ a poskytují kořeněné nakopnutí během vašeho dne.

Přidání esenciálních olejů do receptů je skvělým způsobem, jak dodat vašim oblíbeným jídlům silné a jedinečné chutě.

Milujete domácí zmrzlinu? Přidejte důmyslnou proměnu čerstvé borůvkové zmrzlině díky oleji Lavender+ .

Abyste vašim omáčkám na těstoviny dodali autentickou italskou jiskru, pouze jedna kapka oleje Oregano Plus a Rosemary+ dodá vašim pokrmům mocnou chuť.

Pokud máte rádi thajská jídla, zkuste přidat olej Lemongrass+  a Ginger+ do vašich polévek a marinád.

Bezpečnost esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou velice mocné, proto musíte být opatrní, když je používáte. Pamatujte si, že málo vystačí na dlouho!

Méně je více! Vždy můžete přidat další kapku, takže začněte pomalu, ať vaše oleje používáte lokálně nebo aromaticky, nebo oleje Plus od Young Living vnitřně.

Některé oleje mohou dráždit pokožku kvůli tomu, že jsou mocné. Pokud se objeví podráždění, okamžitě na postižená místa naneste pro zředění olej V-6 Vegetable Oil Complex, nebo čistý rostlinný olej.

Před použitím si vždy přečtěte pokyny na etiketě každého jednotlivého oleje.

Esenciální oleje nenanášejte na oči, uši, nos nebo další oblasti s citlivou pokožkou.

Učit se, jak používat esenciální oleje, od vaší první lahvičky esenciálního oleje Lavender, po podomácku vyrobenou směs do difuzéru se sedmi oleji, je procesem. Rádi vám pomůžeme na každém kroku vaší cesty! Tento průvodce použitím esenciálních olejů je pouze začátek – v komentářích níže nám dejte vědět, pokud máte další otázky!

Sdílet

Žádné komentáře

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

*Uvědomte si, prosím, že všechny komentáře jsou moderovány a neobjeví se okamžitě. Dále mohou být také některé příspěvky lehce upraveny nebo vymazány, kvůli zachování souladu se Strategiemi a postupy Young Living a federálními předpisy.