Miksi kannattaa olla Young Livingin Brand Partner

On 25-vuotisjuhlamme! Juhlavuotemme kunniaksi listasimme 25 hyvää syytä olla Young Livingin Brand Partner. Tuotteittemme huippulaatuisuus ja tarjoamamme uramahdollisuudet eivät suinkaan ole ainoat syyt liittyä Young Livingiin. Kerromme tässä sinulle tuotteittemme takana olevasta innovatiivisesta tieteestä sekä siitä, miten Foundationin kautta parannamme maailmaa. Nollasta on hyvä aloittaa. Eli meidän nollajätetavoitteestamme. Aloitit mistä tahansa, Young Livingiä on helppo rakastaa.
Tarvitsetko erityissyyn rakastaa Young Livingiä? Olisiko tämä sellainen: YL osaa pitää hauskaa! Katso video 25-vuotisjuhlistamme, joita emännöi Mary Young, ja olet osa YL-historiaa.

Young Livingin historia ja saavutukset

Young Living on eteerisiin öljyihin keskittynyt yritys. Olemme inspiroineet ihmisiä hyvinvoivaan, merkitykselliseen ja rikkaaseen elämään tislaamalla luonnon suuria lahjoja eteerisiksi öljyiksi jo 25 vuoden ajan. Alan johtavana yrityksenä näytämme muille esimerkkiä Seed to Seal® -laatustandardivaatimuksellamme. Laatustandardivaatimuksemme sekä suojelevat planeettaamme että varmistavat tuotteittemme autenttisuuden ja puhtauden. Jäsenemme voivat aina käyttää ja jakaa tuotteitamme luottavaisin mielin ja hyvällä omallatunnolla.

1. YL perustettiin vuonna 1994 ja olemme olleet eteeristen öljyjen markkinajohtajia jo 25 vuoden ajan. Tässä on hieman lisää historiastamme.

Vuonna 1989 perustajamme D. Gary Young kylvi ensimmäiset laventelisiemenet pienelle maapläntille Washingtonin Spokanessa. Viiden vuoden päästä Gary ja Mary Young muuttivat yrityksensä, Young Living Essential Oilsin, Rivertoniin Utahiin, ja sen jälkeen Lehiin, josta tuli yrityksen pysyvä kotipaikka. Koska kiinnostus eteerisiä öljyjä kohtaan kasvoi kasvamistaan, Young Living päätti suunnitella ja rakentaa Yhdysvaltojen suurimman ja viimeisintä teknologiaa hyödyntävän eteeristen öljyjen tislaamon. Yrityksellä on myös monia omia maatiloja sekä maatilakumppaneita ympäri maailman. Yritys on vuosien mittaan kasvanut markkinajohtajaksi eteeristen öljyjen ja eteerisiä öljyjä sisältävien tuotteiden saralla.

2. 26 globaalia toimistoa ja Experience Centreä, lukuisia jakelukeskuksia, joista lähtee tuotteita yli 150 maahan

Meillä on toimistoja viidessä maanosassa ja maatiloja jokaisessa maanosassa Etelämannerta lukuun ottamatta.

3. Yli 600 huipputuotetta

Yli 270 eteeristä öljyä ja öljysekoitusta, jotka on valmistettu Seed to Seal® -laatusitoumuksemme mukaisesti
Yli 60 Savvy Minerals meikkiä, ettei sinun tarvitse tehdä kompromisseja kauneutesi suhteen
Thieves-kodinpuhdistustuotteet, jotka takaavat kemikaalivapaan kodin

4. Vuodesta 2015 tuotteitamme on myyty yli US$1 miljardin edestä vuosittain, ja vuodesta 2017 US$1.5 miljardin edestä

Yli 1 miljoonaa uutta jäsentä vuonna 2018; yhteesä yli 6 miljoonaa jäsentä

5. 23 omaa ja kumppanuusmaatilaa

Bella Vista Farm on uusin maatilakumppanimme. Italian Reggio Calabriassa sijaitsevalla maatilalla tuotetaan eteeristä Bergamot-öljyä.
Vuonna 2018 Espanjassa sijaitseva Vida de Seville Distillery ja Yhdysvaltojen Washingtonin osavaltiossa sijaitseva Labbeemint Partner Distillery liittyivät Young Livingin kumpaanuusmaatilaperheeseen. Vida de Seville -maatilalta saamme eteerisiä Cistus-, Frankincense- ja Myrrh-öljyjä; Labbeemint taas valmistaa meille eteerisiä Peppermint- ja Spearmint-öljyjä.
Young Living omistaa maatiloja ja sillä on kumppanuusmaatiloja esimerkiksi Kanadassa, Ecuadorissa, Omanissa, Filippiineillä, Taiwanissa, Australiassa, Ranskassa, Espanjassa, Italiassa, Bulgariassa, Kroatiassa ja Etelä-Afrikassa. Suunnitelmissamme on perustaa ainakin viisi uutta maatilaa ja/tai kumppanuusmaatilaa vuoteen 2024 mennessä.

6. Yli 3 300 Young Livingin missioon, visioon ja arvoihin sitoutunutta työntekijää

Visiomme on yksinkertainen: haluamme tuoda Young Livingin eteeriset öljyt jokaiseen kotiin maailmassa. Kun visiomme, missiomme, tekemisemme merkityksellisyys, arvomme - laatu, kestävä kehitys ja rehellisyys - yhdistetään, käsissämme on valtava voima, joka johtaa globaaliin hyvinvointivallankumoukseen.
Young Living äänestettiin juuri Utahissa "parhaaksi yritykseksi, jossa tehdä töitä". Young Livingillä on myös palkintoja kerännyt media, design ja viestintätiimi. Sen lisäksi Utahin Monassa sijaitsevalla Young Living Lavender Farm and Distillery -maatilalla elää palkittuja Percheron-hevosia.

Young Livingin jäsenedut

Young Living -jäsenenä edessäsi siintää hyvinvointipolku, joka tarjoaa mahdollisuuden ansaita ilmaisia tuotteita, muuttaa taloudellisen tilanteesi ja tuoda hyvinvointia koteihin. Tarjoamme myös erinomaisia verkostointimahdollisuuksia, autenttisia ensi käden kokemuksia ja yhteisöllisyyttä.

Young Livingin palkkiojärjestelmä

7. Yli 89 % jäsenistämme on liittynyt joukkoomme vain ostaakseen tuotteitamme. Emme edellytä Brand Partnereiltamme liiketoiminnan rakentamista.

Young Livingissä on kyse ihmisistä ja tuotteista, ei tuloksesta. "Haluan kaikkien keskittyvän ihmisiin, ei rahaan", Young Livingin perustaja D. Gary Young sanoi.

8. Ei vähimmäisvarastovelvoitteita

Premium-aloituspakkauksemme ovat nopea ja edullinen tapa tutustua YL:iin!

9. Young Livingin palkkiojärjestelmä on yksi alan parhaiten palkitsevia. Lue ansiotilastostamme tarjoamistamme ansiomahdollisuuksista.

10. Young Living maksaa komissioita lähes 50 prosenttia PV-pohjaisista komissioita kerryttävistä myynneistä!

Vuonna 2018 maksoimme Brand Partnereillemme $800 miljoonaa komissioina.

Laadukkaat eteeriset öljyt

Young Livinigillä kunnioitamme luonnon, kehon ja sielun harmoniaa, ja juuri tuota harmoniaa tuomme tuotteisiimme. Eteeriset öljymme ovat aromaattisia ja vahvoja kasviuutetiivisteitä, jotka on eristetty höyrytislaamalla, kylmäpuristamalla tai pihkaa juoksuttamalla. Kun pidät kädessäsi Young Livingin eteeristä öljypulloa, kädessäsi on luonnon puhdas olemus.

11. Seed to Seal® -laatusitoumuksemme takaa markkinoiden puhtaimmat tuotteet.

Hankimme eteeriset öljymme vain omistamiltamme maatiloilta, kumppanuusmaatiloilta sekä Seed to Seal-sertifioiduilta toimittajilta.
Tieteelliset prosessimme takaavat, että ainesosamme ja tuotteemme läpikäyvät tiukat laatutestit. Näin voimme varmistaa korkeiden laatustandardien täyttymisen.

Laatustanadardimme huolehtivat siitä, että hankinnassa noudatetaan kansainvälistä ja kansallista lainsäädäntöä niin, että emme koskaan vahingoita ympäristöä ja luontoa.


12. D. Gary Young Research Institute on sitoutunut noudattamaan Garyn Youngin visiota ja pyrkii jatkuvasti luomaan uusia innovaatioita ja parantamaan jo olemassa olevia tuotteita.

D. Gary Young Research Institute sijaitsee globaalissa pääkonttorissamme. Uudessa laboratoriossamme vierailijat voivat oppia lisää Seed to Seal® -laatustandardiemme tieteellisestä pohjasta.

Öljykoulutusta

Tarjoamme paljon erilaista materiaalia, joilla voimme kouluttaa Brand Partnereitamme. Instagramissa, Facebookissa ja Twitterissä. Meillä on myös öljyihin keskittyvä blogi.

13. Tarjoamme jäsentemme käyttöön myös YL-keskuksen ja virtuaalitoimiston, joissa on lukematon määrä hyödyllistä tietoa ja materiaalia

Koulutukseen keskittyvät Facebook-sivumme kertovat tulevista YL-tapahtumista sekä jakavat öljyihin ja hyvinvointiin liittyvää tietoa ja ideoita. Meillä on myös Facebook-ryhmä, jossa Brand Partnerimme voivat keskustella erilaisista asioista, kuten esimerkiksi Premium-aloituspakkauksista tai Thieves-siivoustuotteista.
Virtuaalitoimisto on täynnä tärkeää tietoa, kuten esimerkiksi YL-uutisia, erikoistarjouksia ja tasonousuja.
Järjestämme vuosittain lukuisia tapahtumia, kuten Conventioneita, maatilatapahtumia, tunnustustapahtumia ja neljä kertaa vuodessa pidettäviä YL Day -tapahtumia.

Essential Rewards

Essential Rewards (ER) on ohjelma, jonka kautta voimme palkita Brand Partnereitamme. ER-ohjelmassa jäsenemme saavat muun muassa kuukausittaiset tilaukset automaattisesti. He saavat myös alennuksia toimituskuluista ja heille kertyy pisteitä, jotka he voivat käyttää myöhemmin suosikkituotteisiinsa.

14. ER-ohjelmassamme jäsenemme saavat suosikkituotteet automaattisesti kuukausittain kotiiin.

Tämä vain ER-jäsenille suunniteltu ohjelma tarjoaa erilaisia etuisuuksia.

15. Young Livingin PV-kampanjoissa saat kuukausitilauksesi lisäksi ilmaisia tuotteita, mikäli olet tehnyt siinä kuussa vaadittavan kokoisen tilauksen.

16. Essential Rewards -palkitsee lojaalisuuttasi. Kun teet tarvittavan kokoisen tilauksen 3, 6, 9 ja 12 kuukauden ajan, annamme sinulle kiitokseksi erityisen lahjan lojaalisuudestasi. Saat myös ainutlaatuisen öljysekoituksen.

D. Gary Young Young Living Foundation

D. Gary Young, Young Living Foundation on sitoutunut auttamaan ihmisiä saavuttamaan potentiaalinsa ja voittamaan köyhyyden asettamat esteet. Haluamme muuttaa maailmaa niin, että kaikilla lapsilla olisi yhtäläiset mahdollisuudet kasvaa itsevarmoiksi aikuisiksi, jotka kykenevät itse huolehtimaan terveydestään ja auttamaan vuorostaan perheitään ja yhteisöjään.

17. D. Gary Young, Young Living Foundation perustettiin vuonna 2009

Kaikki alkoi siitä, kun vuonna 2009 Young Livingin perustaja D. Gary Young rakensi Young Living Academyn Educadoriin nähtyään millaisessa rötiskössä köyhän Chongónin lapset kävivät kouluaan. Ensimmäiset koululaiset valmistuivat lukiosta neljä vuotta sitten.

18. 100 % lahjoituksista menee suoraan Foundationin avustusprojekteihin. Young Living huolehtii kaikista hallintokuluista.

19. Foundation on auttanut 170 hyväntekeväisyysjärjestöä ja yli 250 000 yksilöä. Vuoteen 2024 mennessä aiomme tehdä viisi kertaa enemmän

20. Vuoden 2018 International Grand Conventionissa, Foundation keräsi yli $1 miljoonaa Hope for Justicelle lopettaakseen nykypäivän orjuuden Ugandassa, Etiopiassa ja Kambodžassa. Katso tästä videosta, mitä muuta saimme aikaan vuonna 2018.

Foundation juhli vähän aikaa sitten myös Healing Faith Uganda Malaria Centerin yksivuotispäivää. Sen lisäksi se sai rakennusprojektin valmiiksi Nepalin Yarsa-kylässä. Nepaliin valmistui myös YL Academy.
Yhteistyökumppaneitamme ja projektejamme ovat Sole Hope, Healing Faith Uganda, Young Living Academy Ecuador ja Rebuild Nepal. Teemme myös paikallista hyväntekeväisyystyötä. Klikkaa tähän nähdäksesi, kuinka paljon ihmisiä Foundation on auttanut.

Young Living 5×5 -lupaus

Young Living on toiminut modernin öljyliikkeen pioneerina ja johtajana 25-vuoden ajan. Ja tämä on vasta alkua. Tähän pioneerihenkeen perustuu uusi ohjelmamme: 5x5 -lupaus. 5x5 -lupauksessa yhdistyy monta tärkeää asiaa, joita ovat mm. meidän asemamme alan johtavana yrityksenä sekä tapamme harjoittaa liiketoimintaamme niin, että maailmasta tulisi terveellisempi ja parempi paikka elää.

21. Young Living pyrkii saavuttamaan nollajätetavoitteen vuoteen 2024 mennessä.

22. 6 miljoonaa jäsentä ympäri maailmaa, tavoitteena saada viisi miljoonaa uutta kotia joukkoomme vuoteen 2024 mennessä

Young Living on aidosti kansainvälinen yritys. Toimitamme tuotteitamme yli 150 maahan!
89.5 prosenttia jäsenistämme on asiakasjäseniä —Young Living -jäseniä, jotka eivät itse ole rekrytoineet yhtään jäsentä joukkoomme, mutta jotka tilaavat tuotteitamme ja nauttivat jäseneduistamme.

23. Viisi uutta maatilaa vuoteen 2024 mennessä

Opi lisää Filippiinien Bicol-alueella sijaitsevasta Happy Pili Tree Farm and Distillery -maatilasta meidän Drop of Inspiration podcastia kuuntelemalla! Happy Pili Tree -maatila on yksi uusimpia kumppaneitamme, ja se toimittaa meille eteeristä Elemi-öljyä kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti.

24. 5 miljoonalla ihmisellä on parempi elämä kiitos D. Gary Young, Young Living Foundationin

25. Viisi uutta markkinaa joka vuosi

Vuonna 2019 Young Living perusti toimiston ja Experience Centren Kolumbiaan, Bogataan. Suunnitelmissa on avata vähintään 12 muuta tämän vuoden loppuun mennessä.
Mikä on suurin syy liittyä Young Livingiin? Öljyt! Puhtaampia öljyjä ei ole olemassakaan. Nyt on sinun vuorosi keksiä 25 syytä, miksi sinä rakastat Young Livingiä!