Kaip atpažinti kokybišką šlamučių eterinį aliejų?

3 25 spalio, 2018 - Uncategorized @lt

Kaip atpažinti kokybišką šlamučių eterinį aliejų?

Vienas iš „Young Living“ rečiausių ir geidžiamiausių produktų – italinių šlamučių eterinis aliejus „Helichrysum“ – plačiai žinomas dėl odai naudingų savybių.

Žemiau pateikta ištrauka iš JAV gydytojo dr. David Stewart laiško, išsiųsto „Young Living“ produktų rinkodaros komandai. Tekste kalbama apie šlamučių eterinio aliejaus pasiūlos skirtumus rinkoje. Ačiū dr. Stewart už šį mokslinį paaiškinimą.

Kaip atpažinti kokybišką šlamučių eterinį aliejų?

Dr. David Stewart

Helichrysum

Šlamučių aliejus – universalus aliejus, gausiai naudojamas įvairiose srityse. Šį aliejų brangu gaminti. Naudingų savybių turinčių aliejų išgavimas kainuoja brangiai, todėl aliejų tiekėjai pasiduoda pagundai sukčiauti įvairiais būdais. Neretai grynas aliejus yra skiedžiamas bespalvėmis, bekvapėmis medžiagomis. Aliejus taip pat gali būti išgaunamas iš panašios rūšies augalo, kurį auginti ir distiliuoti atsieina pigiau. Tuomet šis aliejus yra įvairiai maišomas: šalinami komponentai ar pridedami sintetiniai ingredientai, siekiant imituoti brangaus aliejaus kvapą ar skonį. Taip pat gali būti taupoma distiliacijos proceso metu, jį atliekant aukštoje temperatūroje ir esant aukštam slėgiui, taip sumažinant distiliavimo laiką, taupant darbo sąnaudas ir kurą. Kai kurie aliejai gali būti išgaunami naudojant naftos cheminius tirpiklius, kurie galutiniame eterinio aliejaus produkte palieka toksinius pėdsakus. Net ir taikant šias apgaulingas praktikas, šie aliejai gali atitikti skonio ir kvapo standartus, net ir AFNOR standartą, tačiau šio aliejaus sudėtyje trūks medžiagų, kurios pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Galima sukurti ganėtinai gerą šlamučių eterinio aliejaus pakaitalą laboratorijoje, imituojant kvapą, tačiau šis aliejus neturės terapeutinių savybių. Tiesiog sumaišykite teisingas proporcijas sintetinių ingredientų ir turėsite aliejų, kuris (daugeliui žmonių) kvepės kaip grynas šlamučių eterinis aliejus, tačiau jis bus pigesnis nei natūralus šlamučių aliejus. Tiesa, jei turite ištreniruotą uoslę, jus bus sunku apgauti ir jūs išsyk pastebėsite skirtumą.

Prieš kurį laiką „Young Living“ pasiekė šlamučių eterinio aliejaus atsargos visiems metams. Tačiau Gary, užuodęs šį aliejų, išsyk pastebėjo, kad trūko pagrindinio ingrediento – nerilacetato. Jis pranešė savo pastabas dr. Sue Chow, pagrindinei „Young Living“ testavimo laboratorijos chemikei, kuri atliko analizę. Ir, žinoma, Gary buvo teisus. Šio aliejaus sudėtyje nebuvo rasta nerilacetato.

Tad Gary atšaukė visą produktų partiją ir grąžino ją tiekėjui. Jis atsisakė parduoti padirbtą aliejų „Young Living“ platintojams, nors niekas galbūt to nebūtų nė pastebėjęs jei ne jo paties išlavinta uoslė ar dujų chromatografas, kurį naudojant vėliau atlikta analizė. Ši partija buvo atšaukta net ir suvokiant, kad „Young Living“ kurį laiką negalės pasiūlyti šlamučių eterinio aliejaus. Tačiau būtent tai parodo „Young Living“ ir kompanijos įkūrėjo sąžiningumą.

Tiesa, padirbto šlamučių eterinio aliejaus partija nebuvo iššvaistyta. Ją grąžinus tiekėjui, ji buvo parduodama kitoms kompanijoms.

Tad kaip atpažinti gerą italinių šlamučių eterinį aliejų? Nebent turite ypač išlavintą uoslę ar pažangią laboratorijų įrangą, jog galėtumėte atlikti tyrimus, pastebėti skirtumą nėra lengva. Galiausiai, eterinio aliejaus kokybę užtikrina tiekėjų patikimumas: jei tiekėjas geba identifikuoti ir garantuoti eterinio aliejaus kokybę – juo galite pasitikėti.

„Young Living“ kompanija puoselėja mokslinės patirties ir sąžiningumo principus. Kai įsigyjate „Young Living“ šlamučių eterinį aliejų, galite būti ramūs, jog jis – kokybiškas. Dėl kitų kompanijų parduodamų eterinių aliejų galime tik spėlioti.

This post is also available in: Czech Dutch Finnish French German Romanian Russian Spanish Swedish

Dalintis

Nėra komentarų

Atsakyti

* Informuojame, kad visi komentarai yra tikrinami ir nepasirodys iš karto. Be to, kai kurie įrašai gali būti dalinai pakeisti ar panaikinti, jog atitiktų „Young Living“ politiką bei procedūras ir valstybinių įstatymų laikymąsi. Norėdami įsitikinti, kad jūsų komentarai nepažeidžia reglamentų, jūsų dėmesiui pateikiame dokumentą, kaip dalintis „Young Living“ .